Virtual Racing League

Simracing dla każdego

Forum

[Przyklejony] Very Importante! Lagujący kierowcy i godziny startu.  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Tuchan
(@admin)
Zaufany Admin
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 64
31/10/2017 12:10 pm  

Witam,
w związku z sytuacją jaka miała miejsce po Grand Prix Rosji (oczywiście mowa o S7), postanowiłem wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Wczorajsza dyskusja była prowadzona na gorąco zaraz po wyścigu (czego ja nie lubię robić) natomiast dzisiaj na spokojnie opiszę co o tym sądzę i jakie jest moje zdanie na temat “lagujacych” kierowców.
Ponadto jest jeszcze drugi temat do omówienia ale to pod koniec tekstu o tym co nieco napiszę.
A więc (nie zaczyna się zdania od “a więc”) wczoraj wybuchła dość burzliwa wymiana zdań w kwestii lagujących kierowców, psujących niejednokrotnie wyścig innym i została wystosowana prośba o zrobienie restartu “rosyjskiej ruletki”.
Moje zdanie: Po pierwsze w trybie obserwatora ja nie zauważyłem żadnych lagów co widać na retransmisji ale to z pewnością wynika z samego trybu obserwatora. Poza jednym czy dwoma zgłoszeniami nie dostaliśmy żadnych sygnałów, że jest masakra na torze. Natomiast rzeczywiście po przedstawieniu materiałów “dowodowych” z kamer kierowców widać ewidentnie, że lagi występowały i niektóre miały zdecydowany wpływ na przebieg wyścigu.
Jednak prośbę o restart wyścigu postanowiłem odrzucić i swoje zdanie jak najbardziej podtrzymuję bez możliwości dalszych negocjacji w tej sprawie. Dlaczego? Cóż, byłaby to decyzja zecydowanie nie sprawiedliwa dla połowy stawki a chcę przypomnieć, że tego typu zdażenia już miały miejsce. Pamietamy tepącego Sandera (nie raz był powodem kolizji), nie zapominamy o wręcz fruwającej Sabinie i wielu innych zdarzeniach o podobnym działaniu i mimo wszystko restartów nie było. Tutaj najzwyczajniej pecha miał RBK czyli kierowca bezpośrednio walczący o najwyższe lokaty i to na niego trafiło tym razem 😛 I zaczęła się debata. Cóż, restartów z tego powodu nie było, nie ma i nie będzie ale wnioski należy bezwzględnie wyciągnąć.
Myślę, że faktycznie nadszedł czas na pewną selekcję. Uważam, że na tym poziomie rywalizacji powinno być jak najmniej takich losowych “niespodzianek” mających ogromny wpływ na końcowy wynik.
Proponuję zawiesić na czas nieokreślony kierowcę Haas’a Vettela. Przynajmniej do czasu ogarnięcia swojego neta. Co do pozostałych lagujących wobec których również były skargi to na ten moment jedynie ostrzeżenie i prośba poprawy (w jakiś magiczny sposób ) swojego łącza - mowa o Coverze i MasterSa.
Ponadto nie znam się na tym dlatego ciężko mi cokolwiek wymyślić i tutaj prośba do pozostałych kierowców i osób ogarniających temat: Jak to ma wyglądać dalej? Skąd mamy wiedzieć kto, kiedy i jak będzie ladził? Jak to ogarnąć? Zmiana Hosta? Nie wiem...piszcie.

Przechodzę teraz do tematu numero sekundo:
Godzina startu wyścigów czyli 20:00 jest jednak dla mnie nie do przejścia. Na 4-ry rozegrane wyścigi ledwo zdążyłem na dwa ostatnie! No niestety ale kwestia priorytetów ma tutaj najwyższe znaczenie i nie mogę przekładać wyścigów VRL nad obowiązki rodzinne...nie ma opcji.
Dlatego jestem zmuszony przestawić ponownie godziny startów na 20:30. Te dodatkowe pół godziny w moim wypadku zdecydowanie pozwoli mi na spokojnie wszystko ogarnąć i zdążyć na ligę.
Nie chcę i nie mogę nadwyrężać (i tak już napiętej do granić możliwości) cierpliwości mojej żony oraz olewać szkolne obowiązki mojego syna.
Decyzja również jest ostateczna i również nie podlega negocjacjom bo najzyczajniej nie ma możliwości na wcześniejszy start...no chyba, że później to mogę posłuchać 😛
Mam nadzieje, że to Panowie zrozumiecie szczerze zrozumiecie 🙂
tyle z mojej strony i cóż, czekam na propozycje działań w sprawie lagów.
Zapraszam do dyskusji.

P.S. Ależ oficjalny ton …………..i bez łaciny 😀

Edytowany:5 miesięcy  temu

Najgorszy gracz na ziemi i jeden z wolniejszych kierowców na świecie 😛


OdpowiedzCytat
RedJohn
(@redjohn)
Aktywny Registered
Dołączył:7 miesięcy  temu
Posty: 9
31/10/2017 12:46 pm  

Jestem dumny Tuchan! Wypracowanie na całą stronę A4 bez żadnego błedu i merytorycznie od początku do końca, normalnie łezka się w oku kręci :P. Co do lagów to moja propozycja jest następująca: stworzyć osobny temat skarg na osoby lagujące, w którym to temacie po każdym wyścigu kierowcy poszkodowani lub świadkowie, nawet bez dowodu w postaci filmu mogliby wymienić z nicku kierowców z niestabilnym łączem podczas danego GP. Niechodzi mi tu o samo karanie takich zawodników ale o to żeby uświadomić kierowców, że coś takiego miało miejsce i żeby mogli też sami sprawdzić co było nie tak. W przypadku nagminnego lagowania lub znacznych szkód wyrządzonych na torze wprowadzić zakaz ścigania do czasu domniemanego rozwiązania problemu.


OdpowiedzCytat
Potato
(@potato)
Aktywny Registered
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 10
31/10/2017 1:06 pm  

Dzień dobry, witam wszystkich zgromadzonych, a w szczególności Pana profesora Capsicum annum monstrum, Somsiadów, Towarzyszy, Kierowców i Kondiasha. Oczywiście cieplutko witam także świeżaka Tuchana jak i Tuchana. Podczas ostatniego wyścigu doszło do poważnego karambolu, którego skutki będą widoczne przez kolejne kilkanaście lat. Patrząc na to wszystko zadajemy sobie jedno ważne pytanie. Czy musiało do tego dojść? Czy musiało się to tak skończyć? Czy musiałem iść dzisiaj do szkoły? Pewnie myślicie, że znam odpowiedź na te pytania. Ty no ja nie wiem. Aby uniknąć skutków wybuchu bomby lagowodorowej proponuję cofnąć czas i rozegrać wyścig od nowa. To wyjdzie na dobre nie tylko nam, ale także naszym dzieciom i somsiadom. Argument szefa Związku Wyścigowego VRL jest fakt, że restart skrzywdzi całe 6 osób, które nie uczestniczyły w karambolu. Ja nie chcę ich krzywdzić, ale całe 12 osób uczestniczących w karambolu też jest poszkodowane. Już nie mówiąc moim skrzydle, które zostało zaatakowne 2 raz w ciągu 10 dni. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, moje skrzydłoboi się wyjść z garażu. Podsumpwując moim zdaniem powinna zostać wdrożona ankieta dotycząca wyścigu(restart/odqołanie/zaliczenie).

Pozdrawiam cieplutko Sędzia Mariusz Somsiad Trytytka

CPU:pieczywo pszenne
GPU: chleb żytni
RAM: chleb baltonowski
HDD: chleb stołeczny
RIG: chleb pełnoziarnisty ze słonecznikiem


OdpowiedzCytat
Tuchan
(@admin)
Zaufany Admin
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 64
31/10/2017 1:22 pm  

@RedJohn  Ależ mi teraz serce urosło 😀 Heh...ja po prostu nie mogę do tematu podchodzić ze zbyt gorącą głową (dlatego wczoraj mało mówiłem aby nie powiedzieć za dużo) i dopiero na spokojnie na dzień następny mogę się wypowiadać. Dzięki za Twój udział w temacie.
Pozdrawiam.

Edytowany:5 miesięcy  temu

Najgorszy gracz na ziemi i jeden z wolniejszych kierowców na świecie 😛


OdpowiedzCytat
Tuchan
(@admin)
Zaufany Admin
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 64
31/10/2017 1:26 pm  

@Potato Dzięki za Twoje zdanie ale chyba nie doczytałeś mojego postu do końca albo coś gdzieś Ci umknęło, ale spoko zacytuję 😛 : "Jednak prośbę o restart wyścigu postanowiłem odrzucić i swoje zdanie jak najbardziej podtrzymuję bez możliwości dalszych negocjacji w tej sprawie. "

Natomiast jeśli masz jakiś "dobry, skuteczny i możliwie nieszkodliwy" sposób na omawiany problem to czekam na Twoją wypowiedź 😛
Pozdrawiam.

Najgorszy gracz na ziemi i jeden z wolniejszych kierowców na świecie 😛


OdpowiedzCytat
SprinGeR
(@springer)
Aktywny Registered
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 12
31/10/2017 4:02 pm  

Patrząc wstecz do gry F1 2015 starałem znaleźć problem, który uniemożliwia nam świetną zabawę. W F1 2015 multiplayer był budowany od postaw na nowo. Czyli kod sieciowy też był nowy. Podejrzewam, że od F1 2015 jest coś z nim nie tak. W F1 2015 były pierwsze symptomy w postaci Latająca Sabina nad Silverstone Rzucającego po całym torze knypsia. W F1 2016 lagujący RBK w trybie obserwatora a kierowcy niekoniecznie widzieli go w tej postaci. Teraz mamy kolejne lagi. Tym razem sytuacja jest bardziej skomplikowana i tutaj postaram się dojść do sedna problemu. Każdy posiada inny(lub ten sam) typ połączenia internetowego z różną prędkością i jakością połączenia. RBK widział jak Vettel nagle w niego skręca. Vettel tak naprawdę jechał cały czas prosto. Tryb obserwatora również inaczej widzi ale tutaj nie wiem jak ująć, staram się objaśnić jak kierowca widzi innego a ten jego i tak w przypadku pozostałych. Przez kod sieciowy, który był tworzony na nowo, teraz nasze internety widzą kompletnie co innego niż w rzeczywistości. Jednak zdarza się to nie zawsze i niekoniecznie za często. W F1 2015 i F1 2016 aż tak źle nie było jak na F1 2017. Jest to tylko moja teoria, ale coś musi być na rzeczy. Na tą chwilę nie jestem w stanie bardziej wyjaśnić o co mi chodzi, ale mam nadzieję, że sprytniejsi i obeznani w informatyce zrozumieją jaki miałem przekaz. 

Mercedes "Beast of fps":
1. Case: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
2. Motherboard : MSI Z270 GAMING M3
3. CPU : Intel Core i5-7600K 3,8GHz
4. GPU : MSi GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB
5. RAM : G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 2400Hz
6. HDD : WD Caviar Blue 1TB 3,5''
7. SSD : ADATA SU800 Ultimate 128GB 2,5''
8. CPU Cooler : SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
9. Monitor: Samsung LC24F396FHUXEN 1920x1080 60Hz ( :/ )
10. Power : Corsair VS ATX 650W


OdpowiedzCytat
Tuchan
(@admin)
Zaufany Admin
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 64
31/10/2017 4:06 pm  

@SprinGeR Hehe wiedziałem, że na Ciebie mogę liczyć 😀 Czyli chcesz powiedzieć, że wraz z każdą kolejną odsłoną F1, lagi wkraczają na nowy wyższy level? Ewoluują?:P

Najgorszy gracz na ziemi i jeden z wolniejszych kierowców na świecie 😛


OdpowiedzCytat
Potato
(@potato)
Aktywny Registered
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 10
31/10/2017 4:19 pm  

Dziękuje nie mam pytań.

Pozdrowienia dla Ciebie i Borówki Basi oraz wszystkich Świeżaków z twojego domu 🙂

CPU:pieczywo pszenne
GPU: chleb żytni
RAM: chleb baltonowski
HDD: chleb stołeczny
RIG: chleb pełnoziarnisty ze słonecznikiem


OdpowiedzCytat
RedJohn
(@redjohn)
Aktywny Registered
Dołączył:7 miesięcy  temu
Posty: 9
31/10/2017 5:43 pm  

Trzeba zwrócić uwagę na to, że z każdą nową odsłoną F1 serwery Codemasters muszą przetwarzać coraz więcej informacji, i to może być główny powód wszechobecnych lagów. Pamiętamy też jak w '14 bolidy na torze się zachowywały, w sumie to powinienem napisać czołgi 😛 Ale chyba nie naszą rolą jest pisać co musi się zmienić w grze, bo na to wpływu nie mamy (niestety, dopiero liga esportowa F1 wprowadziła zmiany na plus, a oni ze stabilnością łącza problemów nie mają i mieć nie będą bo grają LAN). To co musimy przemyśleć to jakie regulacje wprowadzić w regulaminie aby osoby tepiące nie przeszkadzały na torze ale też zrobić tak żeby nie były wyrzucane na zbity pysk bez możliwości poworotu.


OdpowiedzCytat
MasterSa
(@mastersa)
Użytkownik Registered
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 4
31/10/2017 6:25 pm  

Odnosząc się do swoich problemów z tepaniem...

To nie jest tak, że mam bardzo tragicznego neta. Korzystam z internetu mobilnego od Orange, bo niestety ale nie ma u mnie możliwości podłączenia światłowodu, czy nawet miedzi (Neostrady). Wczoraj sprawdziłem Speedtestem prędkość internetu i wyszło, że mam +/- 10Mb/s pobierania i wysyłania i 30ms pingu, więc jak na neta bezprzewodowego to na prawdę nie jest źle. Do routera mam podłączoną zew. antenę na częstotliwość 1800 MHz, ale ostatnimi czasy wieczorami nadajnik bardzo się zapycha na tej częstotliwości i prędkości wyglądają tak, że mogę mieć 1 Mb/s pobierania i ponad 10 Mb/s wysyłania... Jechałem na tym necie w Chinach i wiem, że nieźle mnie tam tepało, z resztą potem i tak rozłączyło mnie ze Steamem i to był koniec mojej jazdy w tym wyścigu. Na Bahrajn postanowiłem zrobić eksperyment i udostępniłem internet z tabletu po USB, net również z Orange, ale tablet łączy się chyba w paśmie 800 MHz, przez co prędkości są o niebo lepsze, jw. . W Bahrajnie nie było problemów, wczoraj już takowe były, nie wiem dlaczego. Trochę siedzę w temacie neta z Orange i domniemywam co może być problemem lagów, ale nie jestem na 100% pewny. Postaram się coś pokombinować, żeby zniwelować te problemy, ale nie wiem na ile to będzie skuteczne, bo w końcu po mojej stronie wszystko wygląda na to, że jest dobrze. Wczoraj chyba (na szczęście) nikomu nie zepsułem wyścigu, nie mniej jednak wiem, że jest to denerwujące, za co przepraszam. 


OdpowiedzCytat
Bialy
(@bialy)
Aktywny Registered
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 7
02/11/2017 11:03 pm  

Mimo że nie jechałem podczas GP Rosji to oglądałem parę filmików kierowców z tego wyścigu. Przyznam  szczerze że jestem zszokowany obrazkami które widziałem. Rozumiem że problem z lagami dotyczy ostatniego patcha. Moim zdaniem lagi  spowodowane są zbyt dużym przesyłem danych w lobby. Owszem, Internet kierowców też ma dużo wspólnego. Ale jeśli z dwóch perspektyw (kierowca i obserwator) widac 2 różne "akcje" to coś musi być na rzeczy ze  stabilnością lobby. Wiele się nie wypowiem ale taka jest moja opinia z obswrwacji.

CPU: Intel Core i5 4460 3.2 GHz
GPU: MSI GeForce GTX 750Ti 2GB
RAM: HyperX DDR3 16GB 1600MHz CL10 FURY Black Series
SSD: ADATA 256GB Ultimate SU800 3D NAND
HDD: Seagate Desktop HDD 1TB
RIG: Thrustmaster TMX + Wheel Stand Pro V2


OdpowiedzCytat
REJSU
(@rejsu)
Aktywny Registered
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 7
03/11/2017 9:42 am  

To nie jest skarga ale informacja dla SprinGer'a żeby tam ogarnął swoje lagi. SprinGer'a na pierwszych okrążeniach strasznie lagowało i trudno go było wyprzedzić, nie wiem czy to wina jego internetu lub małej ilości fspów w grze ale przeszkadza to kierowcą w ściganiu się....

Film:  https://www.youtube.com/watch?v=9TgNMNeJzbA     (od 3:24 - do 4:12)


OdpowiedzCytat
RBK
 RBK
(@rbk)
Użytkownik Registered
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 1
03/11/2017 9:52 am  

Jeszcze raz na spokojnie przemyślałem co się działo i mam kilka wniosków. Zdaję sobie sprawę że dyskutowałem bardzo żywiołowo i energicznie ale przy tym byłem też nie do końca wyrozumiały. Cała sytuacja w trakcie wyścigu wyjątkowo mnie sfrustrowała dlatego podjąłem taką decyzję aby "przewodniczyć" w temacie na który rozmawiałem. Przepraszam jeśli kogoś znacząco uraziłem, ponieważ w niektórych momentach rozmowy miałem mniejszą kontrolę nad tym co mówiłem. Kilka osób wspominało o "ważnych i ważniejszych" w lidze. Podałem pomysł o "briefingach" czyli spotkaniach kierowców gdzie każdy może swobodnie się wypowiedzieć i zdanie każdego będzie będzie wysłuchane. Wiem, że pomysł ogólnie się podoba ale czy będzie wdrożony nie wiem, dlatego o nim przypominam.
Na koniec jeszcze o lagach. Największy problem leży w tym, że nie da się w efektywny sposób sprawdzić "stabilności" połączenia. Jest wiele stron dla sprawdzenia szybkości internetu lecz stabilność jak widać jest kluczowym elementem w jeździe online. Dlatego kierowcy którzy zostali zaalarmowani lub będą alarmowani o tym że sprawiają niebezpieczeństwo, powinni dostawać odpowiednie wpisy gdzieś na stronie (taka moja sugestia, aby nie było po jakimś czasie wypominane "a on nie dostał dsq za lagi bla bla bla").


OdpowiedzCytat
Jonge
(@jonge)
Aktywny Registered
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 8
04/11/2017 11:22 am  

Mimo że nie jechałem w Rosji dzięki Tuchanowi, który nie zaktualizował godzin startu w kalendarzu..... to chciałbym dodać post kierowcy Rulalos znanego z poprzedniego sezonu :). "Patryk Nowak - Jeżeli moge coś dodać to jedną rzecz. Po ostatnim wyścigu słyszalem na live że duża część zawodników była za zawieszeniem czy nawet wyrzuceniem niektórych nawet z ligi za tepnie. Jednak proponuję najpierw zajrzeć do regulaminu, który nie jest dopracowany na taką ewentualność. Nie ma tam ani jednego zapisu odnośnie kierowców, który „są tepający”. Więc teoretycznie nie można ich wywalić, bo regulamin tego nie przewiduje". Z mojej strony mogę powiedzieć ze popieram wypowiedź Białego, więc nie sądzę żeby tylko Vettel był odpowiedzialny za stabilność lobby!! Na koniec chciałbym zadać dwa pytania do Tuchana ;).

1. Dlaczego wyscig zaczął się o 20:00 skoro w kalendarzu była godzina 20:30, a nie było żadnej informacji, że zaczynamy wczesniej?

2. Dlaczego nie stosujemy się do regulaminu?


OdpowiedzCytat
Tuchan
(@admin)
Zaufany Admin
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 64
04/11/2017 12:49 pm  

Panie @Jonge już Panu odpowiadam.

Ad.1. Była wcześniej ustalona stała godzina startów. Wspólnie ustaliliśmy, że cały sezon będzie rozgrywany 30 min wczesniej czyli o 20:00, wszyscy o tym wiedzą (choć jak widać nie wszyscy). Poprawiłem tabelke z kalendarzem jednak przez pomyłkę ominąłem jeden wyścig ...właśnie GP Rosji i BACH trafiony - zatopiony 😛
P.S. Przypominam, że stary wyścigów od GP Hiszpanii ponownie wracają na godziną 20:30. Kalendarz jest już zmieniony!
Ad.2. Otóż jak najbardziej działamy w zgodzie regulaminem. Wystarczy w całości przeczytać:
Dział KARY I ZASADY
pkt.5.3."Kary za inne sprawy zostają nadawane przez Szefa lub Zarząd VRL"

Sytuacja z lagami nie została uwzględniona w regulaminie bo nigdy z tego powodu nie było większych problemów aż do teraz i z tego powodu ten problem nie był brany pod uwagę przy pracy nad regulaminem. Ale jest powyższa wzmianka dająca mi (w porozumieniu z sędziami czy tam kimkolwiek) możliwość "wymyślenia" innego rozwiązania.
Jest jeszcze dział 7. INNE POSTANOWIENIA
7.1 W wyjątkowych sytuacjach może zostać podjęte działanie sprzeczne z regulaminem, ale jedynie przy zgodzie Szefa Zarządu VRL.
7.2 W sytuacjach niejasnych decydujące zdanie ma Zarząd VRL.

Zresztą tak szczerze to ja osobiście jestem przeciwnikiem jakichkolwiek kar zawieszania kierowców...no chyba, że faktycznie celowo rozwala innych. Ale poza tym to kary czasowe i tyle ale tłum chce krwi więc...

Także ten...

 

Edytowany:5 miesięcy  temu

Najgorszy gracz na ziemi i jeden z wolniejszych kierowców na świecie 😛


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca
Virtual Racing League © 2017 Frontier Theme