Virtual Racing League

Simracing dla każdego

Zasady

Zasady zaktualizowane 11.10.17, obowiązują od 2. kolejki. Cel – zbalansowanie punktacji i wyeliminowanie minusowych wyników
Zasady zaktualizowane 29.11.17, na prośbę kierowców przyspieszono okienko transferowe o 1 wyścig.
Zasady zaktualizowane 16.02.17, w przypadku takiej samej liczby pkt na koniec sezonu w pierwszej kolejności decydują starcia bezpośrednie, w przypadku bilansu 1:1 – liczba zdobytych pkt na przestrzeni całego sezonu

OGÓLNE

Zabawa w Fantasy VRL opiera się głównie na założeniach innych gier Fantasy (dotyczących w większości piłki nożnej), gdzie uczestnik wybiera skład z prawdziwych zawodników, którzy swoją dyspozycją na torze / boisku zdobywają określone liczby punktów.
Pojedynki odbywają się na zasadzie kolejek (u nas nazwanych „Spotkaniami”).
Przykładowo: drużyna A vs drużyna B -> zawodnicy drużyny A zdobyli 43 punkty, gdzie zawodnicy drużyny B 36 punktów -> wygrywa zatem drużyna A i w klasyfikacji ogólnej otrzymuje ona 3 pkt, jak za wygrany mecz. Drużyna B otrzymuje 0 pkt. W przypadku remisu obie drużyny inkasują po 1 pkt do klasyfikacji ogólnej.

Uczestnicy wybierają swoich kandydatów poprzez formularz, dostępny u Kondiasha. Mając budżet w postaci 100 mln dolarów muszą dokonać „zakupu” 4 zawodników do składu, nie przekraczając przy tym budżetu.

W połowie sezonu będzie można dokonać OPCJONALNYCH transferów. Jeżeli jakiś kierowca w VRL się nie sprawdził, albo zrezygnował, to po wyścigu 8. pojawi się szansa na usunięcie go ze składu. Uczestnicy Fantasy ponownie otrzymają 100 mln $ i ponownie zbudują swój skład.
UWAGA! Ceny zawodników ulegną zmianie / zostaną zaktualizowane w zależności jaki poziom prezentowali w trwającym sezonie.
UWAGA! Nie będzie można wymienić pojedynczego zawodnika, tylko cały skład. Zaktualizowane ceny pojawią się w zakładce „Rynek transferowy”

 

ZASADY PUNKTOWANIA KIEROWCÓW
12 pkt
– wygrana w wyścigu
8 pkt – pole position
6 pkt – najszybsze okr.
6 pkt – driver of the day
5 pkt – podium
4 pkt – dojechanie w pierwszej 10.
3 pkt – bonus (dla kierowców którzy zapadli w pamięć po wyścigu, nadany przez komentatorów)
2 pkt – dojechanie do mety wyścigu poza pierwszą 10.
1 pkt – kierowca dojechał bez żadnych kar

0 pkt – kierowca nie wziął udziału w wyścigu
0 pkt – kierowca nazbierał kar (nie więcej niż +10sek po zsumowaniu)
-1 pkt – kierowca nazbierał kar (+11 sek i więcej po zsumowaniu)
-1 pkt – DNF
-2 pkt – DSQ/DSK z wyścigu

Punktacja opiera się tylko i wyłącznie na transmisjach wideo przeprowadzonych na kanałach Tuchan oraz Kondiash.
Przykład punktującego kierowcy: kierowca dojechał do mety wyścigu na 2. miejscu, zdobywając przy okazji najszybsze okrążenie i +3 sekundy za ścinanie zakrętów – finalnie zdobywa zatem 15 pkt (4 za dojechanie w 10.; 5 za podium; 6 za fast lap; 0 za kary).

Kary sędziowskie nie są brane pod uwagę w rywalizacji Fantasy VRL.

 

Virtual Racing League © 2017 Frontier Theme